10 zalet picia ZIELONYCH KOKTAJLI CZ II

6. Zielone koktajle wspomagają trawienie

Obecnie dieta wygląda tak, że będą się często pojawiać różnorakie zaburzenia trawienne takie jak zgaga, refluks czy też kolka oraz problemy z jelitem drażliwym. Najczęściej te kłopoty z trawieniem wynikają z tego, że mamy niedobór kwasów żołądkowych. Kiedy żołądek nie będzie ich produkował w odpowiedniej ilości jedzenie wędruje do jelit w formie jeszcze nie przetrawionej i dlatego pojawiają się wzdęcia, gazy i inne dolegliwości. Zalegające w jelitach resztki nie będą przetrawione i sprawią, że zaczną się pojawiać różnorakie choroby, których pokonanie będzie bardzo trudne. Warzywa i owoce są w koktajlach rozdrobnione i dzięki temu organizm nie będzie musiał bać się trudnego dla niego procesu trawienia. (http://sklep.puregreen.pl/blendery/)

7. Zielone koktajle nawadniają

Jeśli nasz organizm jest dobrze nawodniony to będzie miał więcej energii a nasz mózg, mięśnie czy system trawienny będzie pracował bez problemów. Odwodnienie może być dla nas bardzo niebezpieczne. Tak naprawdę odwodnieniu sprzyja między innymi spożywanie napojów gazowych, kawy czy też palenie papierosów. Jeśli chcemy sobie z tym poradzić warto zobaczyć odcień moczu. Jest to znak, czy jesteśmy dobrze nawodnieni. Jeśli tak kolor będzie bladożółty, jeśli nie będzie ciemnożółty i to znaczy, że jesteśmy odwodnieni.

Współczesny tryb życia sprawia, że wiele osób zapomina o tym, że trzeba spożywać odpowiednią ilość wody. Dodatkowo wiele osób jej unika, nie smakuje im, zamiast tego piją jakieś napoje zielone koktajle zaś to źródło najcenniejsze wody, ponieważ alkalizują one organizm i gwarantują dobry poziom nawodnienia.

8. Zielone koktajle są pyszne

Pewnie wiele osób obawia się smaku takich koktajli a to dużych błąd. Są one doskonałe, jeśli tylko umie się odpowiednio zestawić składniki do ich przygotowywania.

9. Zielone koktajle przyrządza się w kilka minut

Przyrządzenie takiego koktajlu nie będzie stanowić problemu. Wystarczy kilka minut i pyszny napój już będzie gotowy. Można szybko w blenderze te wszystkie składniki przerobić, mycie sprzętu także nie powinno być trudne. 10. Zielone koktajle nie są monotonne w smaku

Różne składniki jakie można do koktajli wykorzystywać sprawią, że nasze kubki smakowe będą zachwycone i nie będzie problemów z nudą. Istnieje tak wiele możliwości łączenia zielonych warzyw z owocami, że każdy będzie zadowolony z tego co może spożywać. smak będzie perfekcyjny, a z tego smaku same korzyści dla naszego zdrowia.

O serwisie

Zadbaj o swoje zdrowie razem z nami.

Korzystając z naszych porad bez problemu dobierzesz odpowiedni dla siebie blender.

W ten sposób uzyskasz świeże i zdrowe koktajle, które zachwycą całą rodzinę.

 

kontakt@brwikon.pl

Galeria