Jak wykorzystać blender Vitamix? Garść przepisów

Przepis na mleko ryżowe

100 g ugotowanego ryżu; 480 ml wody; pół łyżki (można wziąć jedną, jeśli wolimy bardziej słodki smak) brązowego cukru. Do smaku możemy dodać pół łyżeczki wanilii. Z podanych składników otrzymamy 480 mililitrów mleka. Czas przygotowania zajmuje pięć minut; smakiem mleka możemy cieszyć się już po dwóch minutach.

Lody z blendera Vitamix Przygotowanie gładkich i pysznych domowych lodów trwa zaledwie 30 sekund. Lody można przygotować z mrożonych składników; zostaną one tak szybko posiekane i skruszone, że nie zdążą się rozmrozić. To zasługa także ostrzy tnących. (http://sklep.puregreen.pl/blendery/)

Przepis na lody jogurtowo-truskawkowe

454 g mrożonych truskawek; 245 g jogurtu 0% tłuszczu; 65 g cukru. Składniki umieszczamy w pojemniku w takiej kolejności, jak zostały wymienione. Zakrywamy pojemnik pokrywą, wybieramy prędkość I, uruchamiamy blender. Od razu po jego włączeniu się zwiększamy jego prędkość na około 10 sekund.

Aby zwiększyć wirowanie składników, używamy dołączonej do zestawu łopatki dopychającej. Składniki miksujemy przez od trzydziestu do sześćdziesięciu sekund. Gotowe lody podajemy natychmiast po przygotowaniu.

Jak gotować z blenderem Vitamix?

To bardzo proste. Po czterech, maksymalnie po sześciu minutach możemy cieszyć się smakiem gotowej, pełnej wartościowych składników odżywczych i do tego bardzo smacznej zupy. Składniki na zupę, które zostały podane w przepisie należy włożyć do kielicha blendera, włączyć go poprzez obrócenie wyłącznika. Po chwili mamy gotową, aksamitną i smaczną zupę z warzyw. Blender Vitamix radzi sobie ze wszystkimi produktami. Przygotujemy w nim świeże odżywki dla naszych dzieci, zrobimy pesto, jakie tylko nam się zamarzy, przygotujemy sos o aksamitnej konsystencji.

W blenderze Vitamix przygotujesz syropy owocowe z mrożonych, świeżych lub konserwowych owoców.

Czy Vitamix zmieli mięso i orzechy?

Na wyposażeniu blendera Vitamix znajduje się pojemnik z nożami. Pojemnik ten może zostać wykorzystany do rozdrabniania takich produktów, jak mięso i orzechy. Mięso można mielić zarówno surowe, jak i gotowane. Posłuży nam ono między innymi do przygotowania past. Vitamix poradzi sobie także z orzechami, a my będziemy mogli przygotować domowe masło orzechowe. Blender Vitamix jest niezastąpiony w Twojej kuchni.

O serwisie

Zadbaj o swoje zdrowie razem z nami.

Korzystając z naszych porad bez problemu dobierzesz odpowiedni dla siebie blender.

W ten sposób uzyskasz świeże i zdrowe koktajle, które zachwycą całą rodzinę.

 

kontakt@brwikon.pl

Galeria