PODSTAWY PICIA ZIELONYCH KOKTAJLI

Koktajl zielony to jednocześnie pełnowartościowy posiłek nie tylko napój. Można tam połączyć 60% owoców i 40% warzyw liściastych, ponieważ tak będziemy mieli smak owocowy. Ilość wody należy dopasować do własnych preferencji.

Niektórzy wolą koktajle, które będą bardziej jak napój inni gęste, nawet takie, które będzie się jadło łyżeczką. Możliwości jest wiele, ale na pewno ciekawym rozwiązaniem będzie dodanie wody kokosowej. Dzięki temu ilość witamin i minerałów będzie jeszcze większa. Dużo zależy również od długości miksowania oraz jakości naszego urządzenia. To również decyduje o tym jaki koktajl będzie przygotowany, czy będą tam jakieś wyczuwalne składniki, czy będzie jedna kremowa masa. To my decydujemy co i jak wykonać. Jeśli nie trzeba nie obieramy owoców i nie usuwamy gniazd nasiennych. (http://sklep.puregreen.pl/blendery/)

W pestkach mamy bowiem cenny błonnik oraz witaminę B17, która chroni przed rakiem. Zalety zielonych koktajli Wielką zaletą koktajli, w których będzie chlorofil będzie ich działanie oczyszczające w układzie pokarmowym. Dzięki nim będzie można oczyścić krew, limfę i płyny wewnątrzkomórkowe. Ciało oczyszczone będzie sprawniejsze, lepiej trawi i będzie także dobrze przyswajać.

Właściciel będzie pełen energii oraz wigoru. Zielone warzywa to źródło cholorofilu i witamin i mikroelementów. Zielony kolor to właśnie wskazanie na to, ze w takim składniku pokarmowym znajduje się zielony barwnik określany jako krew rośliny. Jeśli spożywa się pokarmy, w których będzie go wiele czyli zielone koktajle będzie się dostarczać do organizmu magnez oraz żelazo. Magnez będzie wspierał nasz układ nerwowy i sprzyja również tworzeniu krwi. Naturalny zielony barwnik usuwa toksyny, walczy z bakteriami i będzie niszczył wolne rodniki.

W zielonych liściach jest także dużo kwasu foliowego a więc cennej witaminy B9, która wspiera rozwój układu nerwowego i będzie ważna między innymi u kobiet w ciąży, ponieważ wpływa skutecznie na rozwój mózgu u dziecka i cewy nerwowej. Jeśli każdego dnia taki zielony koktajl wypijemy to dostarczymy do organizmu masy cennych składników, które będą gwarantować nam zdrowie, a jednocześnie nie bylibyśmy w stanie takiej ilości normalnie zjeść, koktajl jest więc szansą dla naszego organizmu.

O serwisie

Zadbaj o swoje zdrowie razem z nami.

Korzystając z naszych porad bez problemu dobierzesz odpowiedni dla siebie blender.

W ten sposób uzyskasz świeże i zdrowe koktajle, które zachwycą całą rodzinę.

 

kontakt@brwikon.pl

Galeria