Stevia: Przewodnik od czystości

Stewia:

Przewodnik od Purition Sklep z asortymentem

Co to jest stewia?

Stewia, zwana również glikozydami stewiolowymi, to roślinny środek słodzący, który jest 300 razy słodszy od zwykłego cukru. Jest to popularna substancja słodząca, preferowana przez osoby poszukujące zamiennika cukru do codziennego spożycia.

Dlaczego używamy stewii?

Stewia ma zero kalorii i nie ma wpływu na poziom cukru we krwi, co czyni ją odpowiednim składnikiem naszego proszku białkowego Purition. Nasze koktajle zastępujące posiłek ze stewią

zawierają naturalnie mniej cukru i dodatków niż inne produkty, ponieważ w Purition rozumiemy potrzebę stosowania białka w proszku, które spełnia wszystkie wymagania bez negatywnego wpływu na Twoją dietę.

Główna wskazówka: Jeśli chcesz, możesz nawet wyhodować własną st

ewię. Roślina Stevia rebaudiana jest powszechnie znana jako "słodki liść" i jest używana od wielu lat na całym świecie jako naturalny słodzik.

Jak rośnie stewia

  • Na wyprostowanych pędach znajdują się owalne, ząbkowane, jasnozielone liście.
  • Późnym latem wypuszcza białe kwiaty.
  • Stewia jest delikatną byliną i wymaga ochrony przed mrozem.
  • Sadzić na zewnątrz na przełomie kwietnia i maja, a zbiory prowadzić przez całe lato.

Ciesz się proteinami w proszku ze stewii

dzięki Purition

W Purition nie chcemy zachęcać do sięgania po słodycze, nawet jeśli są one zero kaloryczne i nie mają wpływu na poziom cukru we krwi!

Wyznajemy filozofię, że dieta oparta na prawdziwej żywności, sezonowa i naturalnie uboga w cukier może przynieść najlepsze rezultaty zdrowotne.

Stewia a cukier

Nie sugerujemy tutaj zamiany zwykłego białego cukru na słodzik z supermarketu ani zamiany produktów o wysokiej zawartości cukru na produkty zawierające duże ilości słodzika!

Nie jest to dobry pomysł dla Twojego zdrowia w dłuższej perspektywie. Nawet słodycze o zerowej kaloryczności mogą prowadzić do nadmiernego spożycia - nasz mózg jest zaprogramowany na łaknienie słodkich rzeczy - nasz "mózg zbieracza łowów" zaczyna działać, co oznacza, że jesteśmy bardziej skłonni do wybierania słodkich opcji. Dzieje się tak szczególnie latem. Letnie owoce zawierające naturalnie występujące cukry są bardziej dostępne, a nasi przodkowie robili w nich zapasy, aby przetrwać zimę.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy iść w ślady naszych przodków, jeśli chodzi o nawyki żywieniowe! Zdrowa, zbilansowana dieta to najlepszy sposób na osiągnięcie zdrowych wyników, dlatego w każdym białku w proszku Purition stosujemy wyłącznie prawdziwe produkty.

Dzięki opcjom przyjaznym dla wegan, bez nabiału i keto sprawiliśmy, że Purition jest dostępny dla tak wielu osób, jak to tylko możliwe. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować dodatkowy sposób na utrzymanie zbilansowanej diety na właściwym torze, z pysznymi, oryginalnymi przepisami, które urozmaicą Twój dzień.

Dlaczego w produktach Purition używana jest stewia?

Produkty Purition zawierają bardzo małą ilość stewii, aby zrównoważyć smaki w naszych przepisach. Moglibyśmy użyć cukru, jednak jest to sprzeczne z naszą filozofią dostarczania prawdziwej żywności i zdrowych produktów bez żadnych zbędnych dodatków, kalorii czy węglowodanów. Nasze produkty są starannie przemyślane, aby zapewnić najlepszą możliwą mieszankę prawdziwej żywności, która stanowi pożywny mały posiłek zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Mieszając z orzechami, nasionami i naturalnymi aromatami, uważamy, że niewielka ilość stewii jest właściwym rozwiązaniem. W jednej partii Purition używamy zaledwie kilku gramów, aby uzyskać właściwy profil smakowy, a przy tym nigdy nie jest ona zbyt słodka.

Nie każda mieszanka Purition zawiera stewię; zarówno Purition Golden Milk, jak i nasza Naked Blend

Purition w ogóle nie zawierają stewii. Zamiast tego zachęcamy klientów do samodzielnego słodzenia tych produktów.

Jakiego rodzaju stewii używamy?

  • Stosowana przez nas stewia różni się znacznie od stewii, którą można kupić w supermarketach.
  • Używamy glikozydu stewiolowego o nazwie Rebaudioside A lub w skrócie Reb A. Jest to czysty, białawy proszek, który ma najmniej gorzki smak spośród wszystkich glikozydów stewiolowych występujących w roślinie Stevia rebaudiana.
  • Aby wyprodukować rebaudiozyd A w celach komercyjnych, rośliny stewii są suszone i poddawane procesowi ekstrakcji wodnej. (Więcej o tym procesie można przeczytać tutaj).

Firmy produkujące suplementy diety stosują ogromne ilości substancji słodzących i aromatów

, aby ich produkty były bardziej smakowite. Często łączą różne substancje słodzące i inne składniki, aby zamaskować posmak. Nie znajdziesz tego w Purition, ponieważ używamy tak niewiele, a kompromisy w zakresie smaku nie są naszym celem!

Więcej informacji o wartościach odżywczych szerokiej gamy produktów Purition znajdziesz na naszym blogu. W przeciwnym razie sprawdź nasze próbki białka w proszku

i Discovery Box na naszej stronie internetowej. Smacznego! Bezglutenowa
Wysoka zawartość białka
HighFibre
Niska zawartość
cukru
Posiłek
low carbKeto
Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii
O serwisie

Zadbaj o swoje zdrowie razem z nami.

Korzystając z naszych porad bez problemu dobierzesz odpowiedni dla siebie blender.

W ten sposób uzyskasz świeże i zdrowe koktajle, które zachwycą całą rodzinę.

 

kontakt@brwikon.pl

Galeria