Zmielić! Co? Wszystko! Kiedy? Teraz! - opinie klientów blendera Vitamix cz II

Do blendera mamy dołączony również dopychacz, który będzie fachowo nazywany Tamperem. Jest to przydany element, gdy wkładamy gęsty składniki albo też takie, które są zamrożone, dzięki niemu będzie można wygodnie dopchnąć te składniki, które przez opór powietrza nie mogą się dostać do urządzenia. (http://sklep.puregreen.pl/blendery/)

W trakcie szybkich obrotów i dopychania składników należy uważać na to, by nie ruszać dzbanem. Jeśli się tego dokona niestety można zniszczyć zębatkę, która odpowiada za przenoszenie energii z silnika na ostrza. Jeśli sprzęt będzie wykonywał bardzo szybkie obroty i jednocześnie chcemy używać dopychacza najlepiej będzie po prostu takie urządzenie trzymać. Są osoby, które uznają to za minus, ale dzięki temu, że nie ma tam specjalnych zaczepów będzie można łatwo zdejmować kielich z urządzenia co będzie bardzo wygodne, szczególnie, jeśli ktoś z takiego sprzętu często korzysta. Zaczepy również są takim elementem, który jak wiadomo może się psuć.

Blender taki jak Vitamix daje nam możliwość przemielenia na wiór praktycznie wszystkiego. Skruszy lód, poradzi sobie z twardymi składnikami. Nadaje się do przygotowywania pas, lodów czy też specjalnych smacznych smoothies. Gładkość i puszystość wszystkich posiłków będzie wyjątkowa. Będzie to dużo lepszy wynik pracy urządzenia niż w przypadku blenderów ręcznych. Nie bez przyczyny będzie również to, że jeden z tych blenderów to właśnie sprzęt, który w gastronomi często się wykorzystuje.

W większości domów Vitamix będzie używany praktycznie codziennie. Będzie można w nim robić zupki, roślinne pasty, lody i wiele innych smacznych posiłków.

W podsumowaniu postanowiłem zebrać wszystkie zalety i wady blendera Vitamix:

Plusy

- prosta budowa

- aż 7 lat gwarancji na cały sprzęt

- wytrzymały oraz pojemny kielich

- laserowo przygotowywane ostrza

- dosłownie wszystko będzie w stanie zmielić

- bardzo duża moc 1200 W i do tego turbo do 30 tysięcy obrotów na minutę

- wygoda mycia

- doskonały wygląd

Minusy

- wysoka cena

- brak wygarniaczki, która będzie dawała możliwość omiatania kielicha z jego zawarości

- tylko ostrze dry-blade daje szansę mielenia ziaren

- trudność wygarniania gęstych substancji spod ostrzy

- zajmuje niewiele miejsca, ale jest wysoki i dlatego w mniejszej kuchni może być problem z jego odpowiednim umiejscowieniem na stałe.

O serwisie

Zadbaj o swoje zdrowie razem z nami.

Korzystając z naszych porad bez problemu dobierzesz odpowiedni dla siebie blender.

W ten sposób uzyskasz świeże i zdrowe koktajle, które zachwycą całą rodzinę.

 

kontakt@brwikon.pl

Galeria